Mor Mürekkep

mor mürekkep nazan bekiroğlu

Mor Mürekkep, birbirinden bağımsız konulardan bahseden ama bütünü dikkate alındığında ortak bir ruh etrafında öbeklenen denemelerden oluşuyor. Kimi zaman bir renk, kimi zaman bir kitap veya bir şahıs, kimi zaman da edebi bir sanattan hareketle farklı zaman ve duygusal iklimlerde kaleme alınan bu denemelerde her şeyden önce kıvrak ve akıcı bir Türkçe, bilgi dağarcığınızı zorlayan ve harekete geçiren bir birikimle karşılaşacaksınız.Mor Mürekkep’in çağrışımları okkasında duramayacak kadar zengin ve der.

224 sayfa

“Mor Mürekkep” üzerine 20 yorum

 1. nazan bekiroğlunun nar ağacı kitabını okudum ama hayatımda bu kadar bir güzel kitap okumadım herkese öneriyorum

 2. kuşkusuz siz bize kelimelerin güzelliğini göstermek için gönderildiniz…
  hocam kaleminize, yüreginize sağlık…

 3. İlk NAR AĞACI nı okudum ve büyülendim. Şu an MOR MÜREKKEP i okuyorum. okuma alışkanlığım tamamen değişti. Kelimelerinize sağlık.

 4. Kitabınızın 16.baskısının ilk yazısı olan hayat ve kelimeler balıklı yazınızın son cümlesi şöyle bitiyor.”
  ‘şu gördüğünüz dağ lalesidir,üzerinden havalanan çiçek te kelebek”baskı hatası olabilir mi?

 5. Lise yıllarımda okudum bu eşsiz eseri…Ve Nazan Bekiroğlu hayranlığım 2004 de başladı.Şimdi bu ismi her duyduğumda gözlerim parlıyor,kitap okuma alışkanlığımı farklı yönlere çektiğinden mi bilmem ama iyi ki son kalan paramla bu kitabı alıp okumuşum :)

 6. “Güzeller Güzeli Hocam”, konuşmamdan ziyade suskunluğuma tercüman oluyorsunuz. İyi ki varsınız ve iyi ki yazıyorsunuz.

 7. umarım sizi tanıma fırsatına erişebilirim . hayatımın dönüm noktası yazıları saklı bu kitapta

 8. insanın ruhuna işliyo yazılarınız.Ben kendimden o kadar çok şey buldum ki bu kitapta, sanki bana özel olarak gönderilmiş yazılar gibiydi.İlk okuyuşta tadına pek varılmıyor.Anlamak için tekrar tekrar okumak gerekiyor.Sizi gerçekten çok seviyorum.Kitaplarınız bana yol oldu.Işık oldu.Gördüğünü sanan ama kör olan gözlerim, gerçekten görmeye başlaı.Herşey için teşekkürler…

 9. Ruh dünyanıza çok güzel şeyler katıyor Nazan Bekiroğlu Mor Mürekkep ile..Bazı denemelerindeki ince yanı belki çözemiyorsunuz ilk okuyuşda seçilen kelimelerin derinliğinden ama düşündükçe üzerinde daha bir iştahlanıyorsunuz bir sonraki deneme için,bilgilendirirken düşündüren,düşündürürken öğreten bir kitap özetle benim için.Kesinlikle okumanızı tavsiye ederim..

 10. şu anda “mor mürekkep”‘i okuyorum ve bir kaç denemenizi çok beğendim. beğenmediğim ve acaba vermek istediği mesaj ne diyedüşündüğüm yzılarınız da var. ben daha çok bilgi veren, düşündüren yazıları seviyorum bu kitabınız benim için daha değerli onun için. altını çizdiğim, not aldığım, alıntı yaptığım bir çok yeri var. diğer iki kitabınız sırada bekliyor okunmak için. teşekkürler…

 11. Mor mürekkep güzel bir kitap fakat okurken sabırlı olmanız gerekiyor kelimeler birçok şeyi bünyesinde barındırdığı için sıkıcı gelebilir ama bir solukta okumak isteyeceğinizden eminim tadı damağınızda kalacak bundan eminim…

  iyi ki varsın Nazan Bekiroğlu :)

 12. Çok sıkıcı idi… okuyamadım tamamını…
  Ama şu dakikadan(05:12) itibarı ile Nazan BEKİROĞLU’nun tüm eserlerini okumaya karar verdim!

 13. Ben bu Mor mürekkep i okudum da gerçekten güzel..nsanın kendinde terpit edemediği bazı noktalarıortaya çıkarıyo..slubu ise çok öğretici..Ne sıkacak kadar ağır ne de kısır bi dil..Gerçekten çok güzel..Ksinlikle tavsiye ederim…

 14. Nazan Bekiroğlu’ nu çok seviyorum. Az önce “O Yakamoz O Yıldız”ı okudum. Hay dedim hay. Bu yazılar bana yetiyor. Bir kadın arkadaşımla derinleşmek bir dünya oluyor bana.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir